2017 yılının Ocak ayında kurulan Krops Tiyatro, ilk kez 19 Nisan 2017 Çarşamba akşamı saat 20.00’de Kadıköy Theatron’da, Baki Erdi Mamikoğlu’nun “Hiç Kimsenin Öyküsü” oyunu ile perdelerini açmıştır. İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı, oyuncu ve yönetmen Dilek Güven’in sahneye koyduğu oyunda Anıl Kır ve Ertunç Uygun sahne almıştır. Krops Tiyatro ekibi Dilek Güven ve beraberinde A.Ü. DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı mezunu olan öğrencilerinden oluşmuştur:

Anıl Kır, Ertunç Uygun, Ali Sığa, Esra Akbaş, Umut Barış Taşdemir, Mehmet Emektar, Güvenç Selekman adlı oyuncularla başlayan Krops, kadrosunu bir aile anlayışı ile genişletmiştir.

Ekibe daha aynı yılın Eylül ayında ışık kumandada Nurullah Kaya katılmış ve 22 Mart 2018 tarihinde Tatavla Sahne’de yapılan gösterimle Hiç Kimsenin Öyküsü sahnelere veda etmiştir.

Kassandra adlı oyunun prodüksiyonunda ekibe eklenen Özlem Durmaz, Özlem Aktaş, Öykü Candanadam adlı oyuncuların yanısıra, Tuğba Özkul, Emsal Yeşilbingöl, Zerrin Demirkıran, Mehmet Tekatlı gibi isimlerle yoluna devam etmektedir.